banner image

JE PERLIVÁ VODA ZDRAVÁ?

Vloženo dne: 26/02/20 Vloženo prostřednictvím: Mark Barber

EXISTUJÍ NĚKTERÉ MÉNĚ ZŘETELNÉ VÝHODY PERLIVÉ VODY PRO ZDRAVÍ.

1) MŮŽE PERLIVÁ VODA LÉČIT ZÁCPU A DYSPEPSII?

Už jste někdy pili perlivou vodu, abyste si upravili žaludek? Ukázalo se, že děláte dobře a existují i vědecké důkazy, které toto podporují. Výzkumná zpráva zveřejněná v časopise European Journal of Gastroenterology and Hepatology zjistila, že perlivá voda snižuje dyspepsii, také známou jako špatné trávení a zmírňuje zácpu. Jako přidaná třešnička na dortu, perlivá voda zlepšuje vyprazdňování žlučníku a u žlučníku, který se dobře vyprázdní, je menší pravděpodobnost vzniku žlučových kamenů.

2) NEZPŮSOBUJE PERLIVÁ VODA VYČERPÁNÍ VÁPNÍKU?

Zprávy, že pití sodových a nealkoholických nápojů může vyluhovat vápník z kostí a snižovat hustotu kostí, vyvolalo u mnoha lidí obavu, že pití perlivé vody může mít stejný účinek. Nejsou to však bublinky, které jsou příčinou problému. Většina odborníků tvrdí, že na vině jebuď kyselina fosforečná v sodě, nebo kofein. Perlivá voda neobsahuje žádnou z těchto složek.

3) JE PERLIVÁ VODA ŠPATNÁ PRO VAŠE ZUBY?

Americká zubní asociace (ADA) zveřejnila výzkumný článek o hodnotách pH u oblíbených nápojů. Perlivá voda je náš nejmenší zubní problém. V rozhovoru pro New York Times v roce 2016 jeden z autorů studie potvrdil, že pH většiny perlivých vod nepřekročilo nebezpečnou zónu eroze zubní skloviny. Nastavuje práh eroze zubů na pH nižší než 4 a známé nealkoholické nápoje mají pH kolem 2,4. Perlivá voda má průměrné pH 5. To je nad nízkými hodnotami pH, které by mohly poškodit vaše zuby.

DALŠÍ ZDRAVOTNÍ VÝHODY PERLIVÉ VODY

Zdravotní přínosy perlivé vody také zahrnují všechny přínosy pitné vody obecně a správná hydratace je na prvním místě seznamu. Podle Medical News Today má voda v těle mnoho funkcí:

  • Promazává klouby
  • Dodává kyslík do všech buněk v těle
  • Voda chrání mozek a míchu
  • Pomáhá nám regulovat teplotu těla
  • Voda se používá v těle k produkci hormonů a neurotransmiterů
  • Vodu potřebujeme pro efektivní trávení potravin
  • Voda splachuje odpadní produkty a zabraňuje jejich škodlivému hromadění

Filtrovaná voda překonává chuťové problémy, které mnoho lidí odvedou od vody z vodovodu. Přidejte trochu bublinek a věci se ještě vylepší. Plátek čerstvého citronu, bobule nebo jiného ovoce, snítka máty nebo bazalky nebo dokonce několik plátků okurky jsou jen některé ze způsobů jak přidat do perlivé vody aroma a s trochou kreativního míchání a ladění jsou možnosti prakticky nekonečné. To je skvělá motivace pít více vody a udržet jí zajímavou.

MÁTE ZÁJEM O SLUŽBU PUREZZA VE VAŠÍ PROVOZOVNĚ?

Nyní můžete najít Purezzu na více než 8 000 místech po celé Severní Americe, Evropě a Austrálii. Klíč k našemu úspěchu spočívá v naší rozsáhlé nabídce produktů Purezza, které umožňují restauracím a kavárnám, barům a klubům, obchodním a kulturním centrům, hotelům a dalším pohostinským zařízením dosáhnout zdravé marže prodejem prémiové neperlivé a perlivé vody přímo na místě.

Kontaktujte nás a zjistěte více, nebo se poraďte s odborníkem na Purezzu ještě dnes a vyhledejte ten správný produkt pro vaši provozovnu.